SON DAKİKA

Teknoloji

Spyro Yere İndi

Bu haber 14 Kasım 2018 - 23:11 'de eklendi ve 439 views kez görüntülendi.

90’lı yılların sonlarında tüm dünyada yankı uyandıran mor ejderha Spyro, bugün Spyro™ Reignited Trilogy’yle epik bir geri dönüş yapıyor. Spyro Reignited Trilogy, oyunculara yeniden yaratılmış bir dizi oyun, gelişmiş animasyon, yepyeni aydınlatma ve canlandırılan sinemasıyla bambaşka bir oyun koleksiyonu sunuyor. Artık oyunseverler, yeni zirvelere tırmanacak ve Dragon Realms ile Avalar’ı daha önce hiç olmadığı gibi hayata geçiren yeni detaylarla dolu 100’den fazla çevreyi keşfedebilecekler. Üçleme şu anda PlayStation® 4, PlayStation® 4 Pro ve Xbox One X dahil Microsoft’un Xbox One cihaz ailesi için satışta.

Geliştirici Toys For Bob, Spyro Reignited Trilogy‘de hayranlarına herşeyi başlatan orijinal seçili Spyro oyunları olan Spyro the Dragon, Spyro 2: Ripto Rage! ve Spyro: Ejderha Yılı oyunlarını sunuyor. Oyun, günümüzün oyuncuları için de yeni ve eğlenceli hale getiren modern bir etkiye sahip.

Eğlenceye ek olarak, seslendirme aktörü Tom Kenny, üç yeni oyunda Spyro’nun sesi olarak geri dönüyor. Orijinal şarkı bestecisi Stewart Copeland‘ın yeni ekran temasına ek olarak, uzun süreli hayranları için klasik müzikleri Toys For Bob’un yeniden canlandırılan versiyonuna da uygulanacak. Ayrıca yeni oyun daha klasik bir oyun deneyimi isteyenler için oyuncuların orijinal ve yeni remaster edilmiş müzikleri arasında geçiş yapmalarını sağlayan bir oyun içi ses özelliği getiriyor. Oyuncular oyun sırasında herhangi bir zamanda “seçenekler menüsüne” girebiliyor, tercih ettikleri nostaljik ya da ölçeklenmiş seçeneği ortaya çıkarabiliyor ve kaydedilen verileri kaybetmeden Spyro eylemine geri kayabiliyorlar.

Konuyla ilgili açıklama yapan Spyro Reignited Trilogy, Toys For Bob’daki Şef Stüdyo Başkanı Paul Yan; “Tüm zamanların en ikonik video oyun karakterlerinden birini geri getirmek gerçek bir zevkti” dedi. “Elde ettiğimiz her şeyin, her detayın hayranlara harika bir Spyro deneyimi sunmak için yapıldığından emin olduk. Oyuncuların, bu remaster versiyonu oynarken Spyro dünyasını ve karakterlerini yeniden ziyaret etmelerinin çok eğlenceli olacağını umuyoruz.”

Activision Sözcüsü Steve Young ise şunları söyledi:

“Hayranlar bir süredir Spyro’yu geri getirmek için Activision’a sorular soruyorlardı. Spyro Reignited Trilogy’ye verilen yanıt şimdiye kadar çok iyiydi. Yeniden yaratılmış deneyimlerimizle tüm zamanların en ikonik video oyunlarını ve karakterlerini yeniden canlandırmaya devam edebileceğimiz için çok heyecanlıyız. Bu yıl Spyro’nun 20. yıl dönümü. Dolayısıyla herkesin en sevdiği mor ejderhaya saygı göstermek için muhteşem bir zaman.”

Activision Blizzard, Inc.’in (NASDAQ: ATVI) tamamına ait bir yan kuruluşu olan Activision Publishing, Inc., Spyro Reignited Trilogy’nin resmi sürümüne kadar olan yolda, birinci sınıf, devasa bir alev etkisi yarattı. Drone, New York şehrinin yakınlarındaki “Stone Hill” kalesinden çıkarak kanatlarını ABD’ye açtı. Şehirleri ve orijinal Spyro oyunlarından gelen seviyeleri, temaları andıran ikonik manzaraları keşfetmeye çalıştı. Gezinin bir parçası olarak, Spyro drone koyunları kovaladı, barbekü yaptı. Spyro Reignited Trilogy’nin eski bir kopyasını O.G.’ye ve bir eğlence simgesi olan Snoop Dogg’a verdi.