SON DAKİKA

Sony NUCLeUS™ ile cerrahi görüntüleme çok daha kolay

Bu haber 28 Ağustos 2018 - 22:44 'de eklendi ve 964 views kez görüntülendi.

Sony’nin IP üzerinden video platformu olan NUCLeUS™, Rotterdam’daki eğitim hastanesinde ameliyathane personeli için cerrahi görüntülemedeki iş akışını kolaylaştırıyor.

Franciscus Gasthuis & Vlietland, hastanenin 18 ameliyathanesinde cerrahi görüntüleme iş akışını geliştirmek için Sony’nin IP üzerinden video platformu NUCLeUS™’u seçti.

Tüm NUCLeUS™ sistemleri, Hollanda’da bulunan entegrasyon uzmanı AVEX tarafından aşamalı olarak iki yıllık bir süre içinde kurulacak. Ameliyathaneler, hastanenin Rotterdam civarındaki Gasthuis ve Vlietland’daki iki ana tesisinde bulunuyor.

NUCleUS™, ameliyathane personelinin endoskopik kameralardan ve diğer cerrahi görüntüleme kaynaklarından alınan yüksek çözünürlüklü videoların yönlendirilmesini, kaydını ve dağıtımını kontrol etmesini sağlıyor. Sistemin sezgisel dokunmatik arabirimi kullanılarak istenen kaynak istenen hedefe anında atanabiliyor. Dijital video, durağan görüntüler ve diğer ilgili hasta bilgileri hastanenin IP ağı üzerinden taşınıyor. İçerikler, ameliyathanedeki ekranlarda görüntülenebiliyor ve kampüsün herhangi bir yerindeki başka ameliyathanelere, doktor odalarına ve amfilere aktarılabiliyor.

NUCLeUS™, Franciscus Gasthuis & Vlietland’ın EPD ve PACS hasta bilgileri ve iletişim platformu ile sorunsuzca entegre oluyor. Sistem, ameliyathanede endoskopik kameralarla yakalanan videonun cerrah çalışırken her zaman “doğru tarafı yukarıda” olacak şekilde görüntülenmesini sağlayan bir ufuk düzeltme uygulaması da içeriyor.

Franciscus Gasthuis & Vlietland Proje Müdürü Lauren Pollinger NUCLeUS™ ile ilgili şu yorumda bulundu: “Sony NUCLeUS™’u seçmemizin temel nedeni, telestrasyon ve ufuk düzeltme uygulamasını içeren kapsamlı işlevler. Ayrıca görüntü yönlendirme sistemi ameliyathane personelinin iş akışını iyileştirmeye yardımcı oluyor. Örneğin, videoları ve fotoğrafları Elektronik Hasta Dosyasına (EPD) ekleyebiliyorlar ve aynı zamanda sistem, kayıttan sonra üç aya kadar herhangi bir komplikasyon durumunda görüntülere tam erişim sunuyor. Franciscus Gasthuis & Vlietland’ın sistem entegratörü olarak AVEX’i seçmesinden çok mutluyuz. Sony NUCLeUS™ gibi yüksek kaliteli bir işitsel-görsel çözüm mutlaka verilen hizmetin kalitesini etkileyecektir. Bu çözüm, sağlık hizmetlerinin dijitalleştirilmesine ve nihayetinde daha iyi ve gelişmiş sağlık hizmetlerine katkıda bulunacaktır.”