SON DAKİKA

İstanbul Maratonu’nda performansınızı akıllı saatinizle ölçün!

Bu haber 08 Kasım 2018 - 23:42 'de eklendi ve 151 views kez görüntülendi.

Vodafone İstanbul Maratonu için geri sayım sürüyor. Anadolu yakasından Avrupa yakasına koşarak (ya da pek çoğumuzun yaptığı gibi, yürüyerek) geçme fırsatını bu sene de kaçırmak istemeyenler 11 Kasım pazar günü yapılacak İstanbul Maratonu için kayıt yaptırmaya devam ediyor. Diğer yandan maraton için Apple Watch’la kendi performansınızı da ayrıntılı olarak görebilir, daha programlı bir koşu yapabilirsiniz.

watchOS 5 ile gelen yeni koşu özelliklerini ele alalım: Örneğin Tempo. Dış Koşu antrenmanında tempo uyarısı seçeneği bulunuyor. Önce bir tempo hedefi seçiyorsunuz. Sonra Apple Watch bileğinizde hissedeceğiniz bir dokunuşla seçtiğiniz temponun üstünde mi yoksa altında mı olduğunuzu size haber veriyor.

Periyodik hız. Koşu antrenmanlarınızda artık sadece ortalama hızınızı değil periyodik hızınızı da ölçebiliyorsunuz. Periyodik hızınızı bir önceki kilometreyi tamamlama sürenizi gösterir.

Kadans. watchOS 5 ile, koşu yaparken bir dakikada attığınız adım sayısını görebiliyorsunuz. Optimum kadansınızda koşmanız verimliliğinizi artırmaya ve sakatlanma riskinizi azaltmaya yardımcı oluyor.

İstanbul Maratonu'nda performansınızı akıllı saatinizle ölçün!

Koşu sırasında Apple Watch’u olan diğer ekip arkadaşlarınıza telefon aramalarından daha hızlı ve mesajdan daha kişisel mesajlar gönderebilir, yerini bildirebilisiniz.

Walkie-Talkie uygulaması, Apple Watch’u olan herkesle eğlenceli yollarla bağlantı kurmaya da imkan veriyor. Bas, konuş. Dinlemek için bırak. Walkie-Talkie özelliğini kullanabilirsiniz.

Koşu sırasında Apple Watch ile birlikte Apple Music’teki 50 milyondan fazla şarkı ve Podcast’leri dinleyebilirsiniz.

İstanbul Maratonu'nda performansınızı akıllı saatinizle ölçün!