ResimLink - Resim Yükle

ResimLink - Resim Yükle

Intel IT Yıllık Performans Raporu Yayınlandı

Intel IT Yıllık Performans Raporu Yayınlandı

Intel, 2020-2021 Intel IT Yıllık Performans Raporu’nu açıkladı. Rapor, Intel IT ekibinin daha önce benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kalınan 2020 yılında şirkete nasıl yardımcı olduğunu ortaya koyuyor. Intel IT, Intel’in yeni dağıtık zekâ çağı için geçirdiği dönüşüm sırasında, yeni teknolojilerle oluşturulan inovatif çözümleri Intel’in işine entegre etme çabalarını hızlandırdı. Bu, Intel’in pandemi sırasında müşterilerin güvendiği temel teknoloji çözümlerini üretmeye devam edebilmesini sağladı.

Intel Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Üst Düzey Bilgi Yöneticisi Archana Deskus, şöyle konuştu:   2020’de, dijitale öncelik veren bir işletmenin önemini, ateş altında nasıl hızlı hareket edeceğimizi ve çalışma biçimimizin sonsuza kadar değiştiğini öğrendik. Bundan sonra, hem Intel hem de müşterilerimiz için daha fazla değer sunmak amacıyla aynı aciliyet hissini ve hızlanmayı sürdüren bir kültür inşa etme fırsatına sahibiz.

 

Intel’in IT ekibi, çalışanları güvende tutarken aynı zamanda şirket operasyonlarının kesintisiz biçimde sürmesini ve müşteri talebinin karşılanmasını sağlayarak kritik bir rol oynadı. Rapor, aşağıda belirtilenler dâhil olmak üzere bunun nasıl gerçekleştiğini açıklıyor:

  • Uzaktan çalışan 100.000 kişinin desteklenmesi için 72 saat içinde geçiş.
  • Teknisyenlerin kritik fabrika operasyonlarını evden izlemesi ve kontrol etmesi için bir donanım ve yazılım platformunun geliştirilmesi.
  • Sosyal mesafenin sağlanması ve seyahat etme ihtiyacının azaltılması için Intel fabrikaları çapında artırılmış gerçeklik teknolojisinin devreye alınması.
  • Bir üretim tesisinin 22 hafta, bir başka deyişle normalden %80 daha kısa sürede yeniden açılması için otomasyonun, uzaktan iş birliğinin ve “One Intel” düşünce yapısının uygulanması.

Intel için en hızlı büyüyen üç fırsat

 

Yapay zekâ, 5G ağ dönüşümü ve akıllı, otonom edge, bu hızlı değişim döneminde Intel ve müşterileri için en hızlı büyüyen üç fırsatı oluşturuyor. Intel BT, şirketin dijital dönüşümünün desteklenmesinde önemli bir rol oynuyor. Örneğin:

  • Yapay zekâ algoritmaları, 2020 yılında fabrika veriminde 3,7 milyon ünite artış sağlanmasına yardımcı oldu. Her gün milyarlarca veri noktasının işlenmesi için gelişmiş analitik kullanılması, mühendislerin bilgiyi saatler yerine saniyeler içinde elde etmesine olanak sağlıyor.
  • Akıllı test yürütme yönetimi (ITEM) yeteneği, doğrulama ekiplerinin en verimli ve düşük maliyetli testleri yürütmesine yardımcı oluyor ve daha kısa pazara sürme süresi sağlıyor. ITEM, gerekli test sayısını %70 oranında azalttı ve Intel, bu yeteneği şirket çapındaki 60 doğrulama ekibi için devreye aldı.
  • Satış Yapay Zekâ Platformu, 2.500 satıcıyı ve 31.000 hesabı kapsıyor. Satış yapay zekâ uygulamaları, 2020’de Intel için 168 milyon ABD Doları’nın üzerinde gelir sağladı.

IT’nin olanak sağladığı çözümler ve hizmetler, 2020’de Intel’e 1,56 milyar ABD Doları tutarında iş değeri sağladı. Intel IT, Intel’in 2021 ve sonrasında nasıl faaliyet göstereceğini şekillendiren görev gücünün bir parçasını oluşturuyor. Dijitale öncelik veren bir düşünce yapısı, farklı rolleri destekleyen ve yeni iş birliği düzeylerine olanak sağlayan daha esnek, kişiselleştirilmiş ve çalışanı saran çalışma ortamlarına imkân tanıyacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM